Wydarzenia
Dzień Ziemi
Spektakl w ramach Dziecięcej Akademii Teatralnej Pan Hilary
Kolejny spektakl już w maju.
Szkolny Konkurs Ortograficzny „ Mistrz Ortografii’’
Do finałowego dyktanda zakwalifikowali się uczniowie, którzy byli najlepsi w eliminacjach klasowych. Test składał się z II części:
I część – to uzupełnienie tekstu z lukami
II część – to wyjaśnienie zasad pisowni podanych wyrazów.
Komisja konkursowa ogłosiła wyniki szkolnego konkursu:
Tytuł MISTRZA ORTOGRAFII i tym samym
I miejsce zdobyła uczennica z klasy IIIa Julia Kołodziejczyk
II miejsce zajął uczeń z klasy IIIe Dawid Arbaszewski
III miejsce uzyskała uczennica z klasy IIIa Magda Linka
Wyróżnienie otrzymała Alicja Prus z klasy IIIe
Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy, a wszyscy uczestnicy drobne upominki.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Organizatorzy: K. Baranowska, M. Gierek, E. Kwiatkowska
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Został on ustanowiony 21 stycznia 2008 r. przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych. Przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się ze schorzeniem jakim jest autyzm, łamanie stereotypów, walka z dyskryminacją a przede wszystkim zwrócenie uwagi na problemy osób z autyzmem oraz ich rodzin.
Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym związanym z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. Spojrzenie na świat "ich oczami" nie jest gorsze czy lepsze, jest po prostu inne.
W naszej szkole obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu odbyły się w poniedziałek 3 kwietnia.
By wyrazić swą solidarność z osobami z autyzmem dzieci z klasy 3C i 3E jak co roku obchodziły ten dzień, były bardzo zaangażowane podczas realizacji planu tego dnia.
Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej „Śpiewajmy wszyscy w ten radosny czas...”
Z naszej szkoły w kategorii A – dzieci młodsze wystąpił duet z klasy 1d w składzie Hanna Jagielska i Liwia Katner. Dziewczynki zaśpiewały piosenkę pt. „Podajmy sobie ręce”. Natomiast dzieci starsze w kategorii B reprezentował zespół pięcioosobowy z klas 3a, 3d i 3e w składzie: Zuzanna Kowalska , Maria Oszczygieł, Ignacy Stankiewicz Aleksandra Szczesna i Antonina Prus. Zespół zaprezentował piosenkę pt. „Idziemy na wycieczkę”. Należy dodać, że Ignacy nie tylko zaśpiewał, ale i akompaniował na instrumencie perkusyjnym – kajonie. Uczniów do występu przygotowała p. Marta Kwaśny z pomocą pań Lucyny Wilczyńskiej i Anny Ropelewskiej – Gerek. Uczniowie wspaniale reprezentowali naszą szkołę, zostali nagrodzeni dyplomami i książkami i szczęśliwi wrócili do domu. Gratulujemy udanego występu!
Opracowała Marta Kwaśny
"WYSZKOWSKIE DYKTANDO"
Dnia 23 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Wyszkowie odbył się etap gminny Konkursu Ortograficznego "Wyszkowskie Dyktando". W wyniku ortograficznej rywalizacji Gminnym Mistrzem Ortografii została uczennica naszej szkoły, Marysia Szewczyk z klasy 7a, natomiast Kaja Zając z klasy 8g otrzymała wyróżnienie. Dziewczynki zakwalifikowały się do udziału w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 13 kwietnia 2023 roku.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim??
WYSZKOWSKIE POLA NADZIEI 2023
z charakterystycznymi żonkilami na rzecz Hospicjum Domowego działającego przy parafii św. Wojciecha w Wyszkowie.
Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej Nr 5 zbierali pieniądze przy Kościele św. Rodziny, jako dowód podziękowania rozdawali darczyńcom piękne żonkile.
Jak zwykle wyszkowianie nie zawiedli i okazali hojne wsparcie.
Mimo zimna wolontariusze z uśmiechem na ustach zachęcali do udziału w akcji i w ten sposób w 100% wywiązali się z powierzonego zadania, wykonując piękny gest w kierunku chorych ludzi.
W akcji „Wyszkowskie Pola Nadziei” z naszej szkoły brało udział 25 wolontariuszy pod opieką Pań: Małgorzaty Jaworskiej, Anny Gołębiewskiej, Emilii Wojtkowskiej, Kamili Szlak, Katarzyny Kmiołek oraz Agnieszki Bajorek-Purgacz.
Agnieszka Bajorek-Purgacz