Wydarzenia
Uczniowie klasy IA w bibliotece szkolnej
Walentynki klasy Ie
Bal karnawałowy klasy Ie
Bal karnawałowy klasa I a
4 lutego 2021r. uczniowie klasy 1a uczestniczyli w Klasowym Balu Karnawałowym. Pandemia uniemożliwiła zorganizowanie balu dla wszystkich uczniów naszej szkoły, więc postanowiliśmy zorganizować bal w małej grupie, zachowując zasady bezpieczeństwa. Zabawa wzbudziła u uczniów wiele radości. Wszystkim dopisywały humory i wspólnie bawili się w korowodach, kółeczkach i w parach. Nie zabrakło też konkursów. Dzieci zachwycały swoimi strojami, które umożliwiły wcielenie się w niezwykłe postacie bajkowe oraz znanych i lubianych artystów.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.
ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5
Nasi milusińscy zaprezentowali krótki program artystyczny. Jednak najważniejszą częścią uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów. Ceremonii pasowania dokonał Pan Dyrektor Zbigniew Szczerba.
Na zakończenie pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Rodzice pamiętali o święcie dzieci i zorganizowali „słodkie” przyjęcie w klasach . Wszystkim Pierwszoklasistom życzymy wielu wspaniałych chwil w murach naszej szkoły.
Europejski Dzień Języków Obcych
Sprzęt sportowy wartości ponad 8.000 złotych
Prócz pomocy w doposażeniu UKS Polonez w sprzęt sportowy (widoczny na zdjęciu) oraz stroje, dresy i plecaki ważną formą współpracy jest wykonywanie testów dla młodych zawodników (dwa razy w roku koordynator regionalny SOS sprawdza postępy siatkarek i siatkarzy). Tradycją są szkolenia w Spale, w których biorą udział nauczyciele z całej Polski. Odbywają się one także dwa razy do roku. W czasie pandemii szkolenia odbywały się w sieci, nie przerwano więc ciągłości szkolenia.
Maciej Główczyński, trener, którego zaangażowanie doprowadziło do rozpoczęcia współpracy z SOS w Wyszkowie mówi o spotkaniach w Spale: - Wiedza teoretyczna i praktyczna na temat trenowania siatkówki, którą przekazują nam prowadzący zajęcia, to nie wszystko. Otrzymujemy także informacje na temat zagadnień dotyczących przygotowania fizycznego, zapobiegania urazom oraz treningu mentalnego, co w przypadku młodych zawodników jest szalenie ważne.
Udział w SOS stawia również wymagania. Podstawą są klasy sportowe, ale ważny jest także udział w regularnych rozgrywkach organizowanych przez PZPS.
- Dzięki pomocy ze strony dyrekcji szkoły i burmistrza oraz współpracy z SOS możemy rozwijać szkolny klub i grać jak równy z równym z drużynami z tak znanych mazowieckich ośrodków siatkarskich, jak Warszawa, Siedlce, Ostrołęka czy Radom. To bardzo dobra promocja miasta - podsumowuje Maciej Główczyński.