search 5+ mail godlo godlo
07-200 Wyszków, ul. Geodetów 45
tel. kom. (+48) 500 151 115, 780 017 584
e-mail: sp5@wyszkow.eu
1

Wydarzenia

WYBORY  DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

04.11.2019
W środę 16.10 odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 5. Wzięli w nich udział uczniowie klas IV-VI oraz chętni nauczyciele.
Każda osoba mogła oddać głos na jednego z czternastu kandydatów.
Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020 przedstawia się następująco:

Szymon Godleś  kl. 8a – przewodniczący
Julia Wysocka kl. 6e – zastępca
Julia Salwin kl. 7d - zastepca
 
Samorząd Uczniowski 2019/20120

Samorząd Uczniowski 2019/20120

04.11.2019
SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
SZKOŁY PODSTAWOWEJ
W ROKU SZKOLNYM 2019/2020
 

 

GODLEŚ SZYMON  KL. 8A – PRZEWODNICZĄCY
WYSOCKA JULIA  KL. 6E – ZASTĘPCA
SALWIN JULIA KL. 7D - ZASTĘPCA
 
 
Opiekunki SU:
Monika Sitek, Edyta Lange
Piątka mnoży na 5

Piątka mnoży na 5

04.11.2019
Z okazji Dnia Tabliczki Mnożenia nauczycielki matematyki w Szkole Podstawowej nr 5: Marta Skoczeń, Edyta Lange i Monika Sitek przeprowadziły ogólnoszkolny test z tabliczki mnożenia.
Wzięli w nim udział uczniowie, a także dyrekcja, nauczyciele oraz odwiedzający w tym dniu szkołę – rodzice i dziadkowie dzieci. Każdy musiał zapisać wynik losowo wybranego działania. Okazało się, że większość świetnie zna tabliczkę mnożenia. Tylko nieliczni popełnili błędy. Wśród 585 egzaminowanych (435 uczniów i 149 dorosłych) tylko 27 osób popełniło błąd, w tym 26 dzieci i 1 dorosły.
 
Ślubowanie w SP5

Ślubowanie w SP5

21.10.2019
16 października 2019r. 107 pierwszaków ze Szkoły Podstawowej nr 5 rozpoczęło polonezem uroczystość ślubowania.
Dzieci przygotowały się do tego ważnego wydarzenia pod kierunkiem wychowawczyń: Moniki Królikowskiej, Elżbiety Kwiatkowskiej, Wiesławy Ćwik i Lucyny Wilczyńskiej.
Piękną dekorację, już zgodnie z tradycją przygotowały wychowawczynie klas trzecich. W części artystycznej dzieciaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Występ docenił dyrektor szkoły Zbigniew Szczerba: - „Poznaliśmy się kilka miesięcy temu, kiedy po raz pierwszy przyszliście do szkoły z rodzicami. Szkoła jest bardzo duża, przyszli uczniowie bali się, co ich czeka. Drugi raz spotkaliśmy się ponad miesiąc temu, na inauguracji roku szkolnego. Dziś jesteście już gotowi, żeby przyjąć was do wielkiej uczniowskiej braci. Rozpoczynacie wspaniałą przygodę swojego życia - naukę. Za zadanie stawiamy sobie odkrycie wszystkich talentów, jakie w was drzemią. To będzie procentować w waszym przyszłym życiu. Wiedzcie, że każdy z was jest potrzebny”.

Następnie mali uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Widać było, że to dla nich wielkie przeżycie. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali piękne książeczki o tematyce patriotycznej, kolorowe koszulki z imionami i pamiątkowe dyplomy.

Pani Zofia Dawidzka – przyjaciel szkoły powitała nowych uczniów w szkole, która należy do Klubu Przodujących Szkół, życząc wszystkim samych sukcesów. Przekazała również słodki upominek.

Na zakończenie pani fotograf wykonała klasom pamiątkowe zdjęcia.
 
Tekst: Lucyna Wilczyńska
 
Moniuszko w SP5

Moniuszko w SP5

07.10.2019
Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony jest na całym świecie od 1975 roku w dniu 1 października.
To dzień, w którym króluje muzyka. Święto, które daje wspaniałą  okazję do organizacji wielu imprez uwrażliwiających wszystkich ludzi. W naszej szkole dzień ten był zazwyczaj obchodzony poprzez organizację koncertu z udziałem grających, śpiewających i tańczących uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości.

W tym roku Międzynarodowy Dzień Muzyki uczciliśmy otwarciem specjalnej wystawy planszowej przygotowanej przez Bibliotekę Publiczną m.st. Warszawy – Bibliotekę Główną Województwa Mazowieckiego oraz Teatr Wielki w Warszawie  z okazji ROKU MONIUSZKOWSKIEGO. Dzięki życzliwości dyrektor Biblioteki Publicznej w Pułtusku, p. Bożenie Patyraj uczniowie, nauczyciele i rodzice przez 3 dni mogli poznawać życie i twórczość kompozytora.

Wystawa planszowa została wzbogacona multimedialnie o fragmenty filmowe najsłynniejszych oper Moniuszki oraz prezentację dotyczącą faktów z życia kompozytora. Uczniowie klas I-VII w otoczeniu pięknych plansz wystawowych, przyjaznej atmosferze, zasłuchani w wspaniałą muzykę uczcili Rok Stanisława Moniuszki oraz przypomnieli sobie, jak ważną dziedziną naszego życia jest muzyka. W ostatnim dniu wystawy przeprowadzony został konkurs sprawdzający wiedzę  o kompozytorze.
 
Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

07.10.2019
5 października 2019 roku w Wyszkowskim Ośrodku Kultury Hutnik odbył się Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej zorganizowany przez Fundację Wielka Polska.

Celem konkursu było: uczczenie 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, przywrócenie polskich pieśni i piosenek patriotycznych, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju, wspieranie ponadpokoleniowych muzycznych spotkań, wspieranie wychowania patriotycznego oraz promocja młodych talentów.
 

Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół i przedszkoli  z gminy Wyszków. Prezentowali się w 4 kategoriach wiekowych: 1- przedszkola, 2– klasy I-III SP, 3- klasy IV-VIII SP  i 4- młodzież szkół średnich.
 

Naszą szkołę reprezentowali :

W kategorii 1- przedszkola: Weronika Ciskowska, Maria Oszczygieł, Ignacy Stankiewicz i Adriana Raiyati zaśpiewali piosenkę pt. „Nasza najpiękniejsza”.

W kategorii 2- kl. I-III: Alicja Kłos i Zosia Puławska wykonały utwór pt. „Piosenka Małego Patrioty”

W kategorii 3- kl. IV-VIII: Aleksandra Hilak, Wiktoria Hilak, Antonina Gołębiewska i Zofia Rogulska zaśpiewały piosenkę pt. „Co to jest niepodległość”

Szanowne Jury po wysłuchaniu wszystkich prezentacji  udało się na obrady  a uczestnicy mogli wysłuchać  wyjątkowego  koncertu chóru z parafii Św. Rodziny.
 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe imienne dyplomy oraz albumy książkowe. Wielki uśmiech na twarzach naszych reprezentantów pojawił się po odczytaniu wyników konkursu.
 

Uczniowie z radosnej grupy zerówkowiczów  choć znają się zaledwie kilka tygodni razem odnieśli pierwszy, wielki sukces- wyśpiewali główną nagrodę wyjazd do Wilna.
 

 Duet reprezentujący kat. Kl. I-III zaśpiewał wspaniale i  decyzją Jury również w nagrodę pojedzie do Wilna.

Serdecznie gratulujemy wszystkich naszym wspaniałym wokalistom i życzymy kolejnych sukcesów.

                                                                                                                           Anna Ropelewska- Gerek

Uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej

Uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej

02.10.2019
Delegacja Szkoły Podstawowej nr 5 im. Żołnierzy AK w Wyszkowie- poczet sztandarowy,
dyrektor Zbigniew Szczerba i nauczyciel historii Paweł Baranowski, wzięli udział w uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej mieszkańców i Wyszkowa- porucznikowi rezerwy- sędziemu Kazimierzowi Najnertowi (1907-1939 r.). Podczas wojny obronnej we wrześniu 39 r. był dowódcą 2 kompanii 1 batalionu 2 pułku 2 dywizji piechoty legionów Armii Modlin. Poległ w boju 28.09.1939 r. w obronie Zakroczymia.
„To się liczy”

„To się liczy”

02.10.2019
Tylko 5 szkół w kraju zostało zakwalifikowanych do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „To się liczy”, wśród nich Szkoła Podstawowa nr 5 w Wyszkowie
Tylko 5 szkół w kraju zostało zakwalifikowanych do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „To się liczy”, wśród nich Szkoła Podstawowa nr 5 w Wyszkowie. Program ten skierowany jest do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych i powstał z inicjatywy pracowników spółki Securities Services Poland należącej do grupy BNP Paribas, która specjalizuje się w administrowaniu i ochronie zabezpieczeń finansowych dla inwestorów instytucjonalnych, funduszy inwestycyjnych i dużych firm na całym świecie.

Szkoła w Wyszkowie przerodziła się w swoistą Wieżę Babel, gdyż odwiedziło ją 50 wolontariuszy z ponad 20 państw świata. Najważniejszym elementem wizyty gości było wykonanie strefy aktywności, czyli zaprojektowanej przez pracowników banku ścieżki edukacyjnej. Na placu szkolnym powstała specjalnie zaaranżowana przestrzeń „sala zewnętrzna”, wyposażona w tablicę do pisania, biurko, duże liczydło i dużą tabliczkę mnożenia. Pracownicy banku wykonali także na ścianach szkoły murale uświadamiające dzieciom pochodzenie pieniędzy od czasów człowieka pierwotnego, poprzez czasy antyczne, X-wieczną dynastię Wielkich Mingów w Chinach, okres średniowiecza, erę przemysłową, aż do czasów współczesnych. Dzięki temu uczniowie poznają historię pieniądza i pojęcia matematyczne. Na ścieżkę edukacyjną składają się również gry chodnikowe i zabawy edukacyjne oferujące solidną porcję nauki w kreatywnej formie. Uczniowie wykonując działania matematyczne zachęcani będą do aktywności fizycznej. W ramach Programu we współpracy z metodykiem powstały scenariusze lekcji, które mają ułatwić nauczycielom klas młodszych przeprowadzenie w październiku zajęć o finansach.
44 45 46 47